Copernicus Project, organizacja pozarządowa powstała w kwietniu 2005 roku. Działa, jako stowarzyszenie zwykłe na podstawie regulaminu oraz przepisów ustawy z dnia 7 kwietnia 1989 r. – Prawo o stowarzyszeniach.
Naszym głównym celem jest propagowanie idei Cheap Access To Space, udostępniając młodym, ambitnym ludziom platformę do eksperymentowania i realizowania własnych amatorskich badań naukowych.
Nasz zespół składa się z doświadczonych specjalistów różnych dziedzin i różnych zawodów. Połączyła nas ta sama pasja i chęć odkrywania tego, co już dawno odkryte.
Pierwsze spotkanie Zespołu Copernicus Project miało miejsce 15 października 2005 r. na szkółce leśnej niedaleko Więcborka. Od tego czasu owe spotkania to już tradycja, a ich nazwa pozostała związana z pierwszym spotkaniem i przewrotnie nawiązuje do szkółki.


Szkółka Techniczna, bo tak je nazywamy, odbywa się zawsze we wrześniu, w przepięknych krajobrazach Borów Tucholskich.
Jak do nas dołączyć? To proste. Choć nie prowadzimy zapisów i listy członków, nie wydajemy legitymacji oraz nie pobieramy składek, członkiem zespołu Copernicus Project może być każda osoba, która aktywnie uczestniczy w realizowanych projektach.

Logo Copernicus Project

Flagowe projekty to:

1. Near Space Program
2. Szkółka Techniczna
3. MiniSat

Przedstawicielem Stowarzyszenia jest:

Maciej Jakimiec
Tel.  +48.660.42.63.36
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Kontakt

Stowarzyszenie Copernicus Project
ul. Kozacka 9C/37
87-100 Toruń

 
Reklama
Szukaj